Ocema a.ş (:
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ocema a.ş (:

Hoşgeldiniz...!!!

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Alacakaranlık Hakkında

2 posters
YazarMesaj
Ecem...!
Admin
Ecem...!

Alacakaranlık Hakkında Empty
MesajKonu: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 8:15 pm

Üç şeyden emindim. Birincisi Edward bir vampirdi. İkincisi, ne kadar baskın olduğunu bilemesem de onun bu vampir yani kanıma susamıştı. Üçüncüsü ise, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşık olmuştum.
Isabella Swan Washington'ın, yağmurun hiç dinmedigi küçük kasabası Forks'a taşınır. Bu şimdiye kadar aldığı en sıkıcı karar gibi görünmektedir. Fakat gizemli ve çekici Edward'la tanışması hayatını heyecanlı ve tüyler ürpertici bir hale sokar. Edward şimdiye kadar, içinde yaşadığı küçük toplulukta vampir kimliğini saklayabilmiştir. Ancak artık kimse güvende değildir, özellikle Edward'ın en çok değer verdiği insan olan Isabella… İki sevgili kendilerini tutku ve tehlike arasında dengede duran bir bıçağın en keskin noktasında bulur.

Alacakaranlık Hakkında Adszyac

TWILIGHT TRIVIA

- Kristen Steawrd aslında yeşil gözlü. Film çekimlerinde kahverengi lens kullanıyr çünkü Bella'nın kitaptaki tasviri kahverengi gözlü.

- Kellan Lutz saçlarını yani asker traşını (Buzz Cut) film için kestirmemiş. Lutz, aslında 2008 yapımı mini dizi Generation Kill için saçlarını kestirmiş. Ve Twilight için de tamamen denk gelmiş.

- Stephenie Meyer'ın Edward rolü için ilk düşündüğü kişi, The Tudors'un başrol ouuncusu Henry Cavill'miş. Fakat 25 yaşında olan Cavill'in 17 yaşında gibi görünmesinin zor olduğunu fark edince Cavill'i Carlisle rolü için düşünmüş. Fakat Cavill, Carlisle rolünü kabul etmemiş. Sebep olarak da The Tudors çekimlerini göstermiş.

- Robert Pattinson, Edward rolünü yönetmen Catherine Hardewicke'in evinde almış. Hardewicke, Kristen ve Robert'ı kadroya tam olarak dahil etmeden önce kendi evinde, kendi odasında ve hatta kendi yatağında, trailerlardaki bela'nın odasında geçen meşhur "love scence/medow scence"i denemelerini istemiş ve aralarındaki uyuma göre cast konusundaki son kararını vermiş.

- Tüm Cullen ailesi için özel olarak sarı yakut(topaz) rengi lensler yapılmış.

- Taylor Lautner, filmdeki Jacob Black karakteri için tüm çekimler byunca takma saç kullanmış.

- Edward rolü için açılan Cast başvurularına tam 5000 aday katılmış.

- Kitabın senaryolaştırılması 6 hafta sürmüş.

- Catherine Hardewicke'e Bella rolü için Kristen Stewart'ı tavsiye eden kişi, Hardewick'in 2005 yılında, Lord Of Dogtown filminde birlikte çalıştığı Emile Hirsch olmuş. Hirsch, Kristen Steward ile Into The Wild'da beraber çalıştıktan sonra onun oyunculuundan memnun kalmış ve Hardewicke'e Kristen'ı önermiş.

- Edward rolü, ingiliz oyuncu Robert Pattinson'ın oynadığı ilk amerikalı karakter olduğu için Amerikan aksanı konusunda önceden eğitim almak zorunda kalmış.
http://ocema.yetkinforum.com
SweetSacrifice*
Admin
SweetSacrifice*

MesajKonu: Geri: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 8:26 pm

O lenslerden bende istiyorm...(= Lhn altı haftaLık bişey gibi değil aslında (= küçük görmüyorum ama ne biliyim..nasılsa bi kitaptan sinemaya uyarlanıcak...altı hafta fanlar için çok uzun bi süre gibi (= xD paylaşım için danke schön tatlım (=
Ecem...!
Admin
Ecem...!

MesajKonu: Geri: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 8:30 pm

Önemli değil hayatım görevimiz... (: lol!
SweetSacrifice*
Admin
SweetSacrifice*

MesajKonu: Geri: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 8:31 pm

(=(= görevimiz xD sevdim bu lafı xD
Ecem...!
Admin
Ecem...!

MesajKonu: Geri: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 8:40 pm

Admin olduğumuza göre.. Razz
tabi ki görevimiz olucak (:
SweetSacrifice*
Admin
SweetSacrifice*

MesajKonu: Geri: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 8:50 pm

Havalandım şimdi falan xD
Ecem...!
Admin
Ecem...!

MesajKonu: Geri: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:42 pm

Det alırım Admin'likten bak xD Razz
SweetSacrifice*
Admin
SweetSacrifice*

MesajKonu: Geri: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 9:54 pm

Huh ben havaLandım demedim ki hoh..!
Ecem...!
Admin
Ecem...!

MesajKonu: Geri: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 10:12 pm

Tamam Lan sus xD
SweetSacrifice*
Admin
SweetSacrifice*

MesajKonu: Geri: Alacakaranlık Hakkında   Alacakaranlık Hakkında Icon_minitimeCuma Nis. 17, 2009 10:20 pm

azuhah (=

Alacakaranlık Hakkında
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yeni Ay Hakkında
» Tutulma Hakkında
» Şafak Vakti Hakkında